Attendance List: 802.16 Session #15: 10-14 September 2001

The following attended Session #15:
  1. Gordon Antonello, Wi-LAN Inc., CANADA
  2. S. Lek Ariyavisitakul, Radia Communications, USA
  3. Jori Arrakoski, Nokia Networks, FINLAND
  4. Malik Audeh, Hybrid Networks, Inc., USA
  5. Anader A. Benyamin-Seeyar, Harris Corporation Inc., CANADA
  6. Carl J. Bushue, Sprint, USA
  7. Baruch D. Buskila, WaveIP Ltd., ISRAEL
  8. Dean S.K. Chang, Aperto Networks, USA
  9. David C. Chauncey, Clearwire Technologies Inc., USA
  10. Naftali Chayat, Alvarion Ltd., ISRAEL
  11. Rémi Chayer, Harris Corporation, CANADA
  12. Kiho Chung, Samsung Electronics Co. Ltd., KOREA
  13. Jaehak Chung, Samsung AIT, KOREA
  14. James C. Cornelius, Marconi Wireless, USA
  15. Brian S. Edmonston, iCODING Technology Inc., USA
  16. Brian Eidson, Conexant Systems, Inc., USA
  17. Henry S. Eilts, Texas Instruments, Inc., USA
  18. Carl Eklund, Nokia Research Center, FINLAND
  19. Andrew Garrett, Advanced Hardware Architectures Ltd., UK
  20. Samual Bart Gates
  21. Glenn D. Golden, Iospan Wireless, Inc., USA
  22. Zion Hadad, Runcom Technologies Ltd., ISRAEL
  23. Moritz Harteneck, Infineon Technologies AG, GERMANY
  24. Randy K. Howell, Unique Broadband Systems, CANADA
  25. David F. Husson, Widax Corporation, USA
  26. Hiroyasu Ishikawa, KDDI R&D Laboratories, JAPAN
  27. Adi Israel, Qualcomm Israel, ISRAEL
  28. Du Wayne Jackson, Widax Corporation, USA
  29. Eric Jacobsen, Intel Corp., USA
  30. Panyuh Joo, Samsung Electronics, KOREA
  31. Jacob W. Jorgensen, Malibu Networks, USA
  32. Tal Kaitz, Alvarion Ltd.
  33. Inchul Kang USA
  34. Mika Kasslin, Nokia Research Center, FINLAND
  35. Phil Kelly, BeamReach Networks, Inc., USA
  36. Brian G. Kiernan, InterDigital Communications Corp., USA
  37. Daniel Kim, Samsung Electronics, KOREA
  38. Itzik Kitroser, Runcom Technologies Ltd., ISRAEL
  39. Jay Klein, Ensemble Communications Inc., USA
  40. Jerome V. Krinock, Radia Communications, USA
  41. Joseph A. Kwak, Interdigital Communications Corp., USA
  42. Jonathan Labs, Wavesat Telecom Inc
  43. Chin-Chen Lee, Radia Communications, USA
  44. Yigal Leiba, Runcom Technologies Ltd., ISRAEL
  45. Moshe Levinson, Runcom Technologies Ltd., ISRAEL
  46. Xiaodong Li, Broadstorm Telecommunications, USA
  47. Kuang-Yu (Jason) Li, Malibu Networks, USA
  48. John M. Liebetreu, Intersil Corporation, USA
  49. Lars Lindh, Nokia Research Center, FINLAND
  50. Hui-Ling Lou, Marvell Semiconductor, USA
  51. Heinz Lycklama, Vectrad Networks Corp., USA
  52. Robert C. Malkemes, Sarnoff Corporation, USA
  53. Garik Markarian, Advanced Hardware Architectures Ltd., UK
  54. Roger B. Marks, NIST, USA
  55. Russell C. McKown, Raze Technologies, USA
  56. Apurva N. Mody, Georgia Institute of Technology, USA
  57. Ronald Murias, Wi-LAN Inc., CANADA
  58. Pat Murphy, Intersil Corporation, USA
  59. Wayne D. Music, Raze Technologies, Inc., USA
  60. Mike Paff, Radia Communications, USA
  61. Won-Hyoung Park, Samsung Electronics, KOREA
  62. Manish Patel, Navini Networks, USA
  63. Kenneth L. Peirce, Malibu Networks, USA
  64. Subbu Ponnuswamy, Malibu Networks, USA
  65. Einan Regev, Wavion, ISRAEL
  66. Valentine J. Rhodes, Intel Corporation, USA
  67. Walt Roehr, InterDigital/TNC, USA
  68. Dave Russo, AT&T Wireless Services, USA
  69. Juha J. Salokannel, Nokia, FINLAND
  70. Amir Sarajedini, BeamReach Networks, Inc.
  71. Hikmet Sari, Pacific Broadband Communications, FRANCE
  72. Durga P. Satapathy, Sprint, USA
  73. Carl G. Scarpa, Hitachi America R&D, USA
  74. Randall C. Schwartz, BeamReach Networks, Inc., USA
  75. Yossi Segal, Runcom Technologies Ltd., ISRAEL
  76. Olivier B. Seller, SACET, FRANCE
  77. Manoneet Singh, Radia Communications, USA
  78. Jung Je Son, Samsung Electronics, KOREA
  79. Sean Sonander, Advanced Hardware Architectures, UK
  80. Ken Stanwood, Ensemble Communications Inc., USA
  81. Paul F. Struhsaker, Raze Technologies, USA
  82. John Sydor, Industry Canada, CANADA
  83. Shawn Taylor, Wi-LAN Inc.
  84. David B. Trinkwon, Transcomm Inc, USA
  85. Nico Van Waes, Nokia Networks, USA
  86. Subir Varma, Aperto Networks, USA
  87. Lei Wang, Wi-LAN Inc., CANADA
  88. Stanley Wang, Ensemble Communications Inc., USA
  89. Robert M. Ward, SciCom, Inc., USA
  90. Larry L. Watkins, Speedcom Wireless, USA
  91. Philip Whitehead, Radiant Networks PLC, UK
  92. David G. Williams, Advanced Hardware Architectures, USA
  93. Joanne C. Wilson, ArrayComm, Inc., USA
  94. Vladimir Yanover, Alvarion Ltd., ISRAEL
  95. Huanchun Ye, BeamReach Networks, Inc., USA
  96. Wenhan Zhang, Legend Silicon Corp., USA
  97. Paul Zyskowski, Intel
See also Preregistration List
Return to Session #15 Page